Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Awangardzie 2.

Dnia 03.12.2014r. byliśmy w Kinie "Awangarda 2" na bajce rosyjskiej " Dziadek do orzechów".Wszystkim bardzo się podobała.

Tym razem film wprowadzał nas w tematykę świąt.

Dowiedzieliśmy się o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia na świecie.

Dostrzegliśmy podobieństwa i różnice kulturowe.

Okazało się, że Zosia i Mateusz mają takiego dziadka do orzechów w swoim domu. Przynieśli do szkoły, żeby nam pokazać.

Zabawa w teatr. Postacie do bajek wykonaliśmy sami.

Inspiracją do zabawy w teatr była bajka "Dziadek do orzechów". Postacie wykonaliśmy z drewnianych łyżek, które często nasze mamy wykorzystują w kuchni. Potem wystarczyło dodać ścinki materiałów, kolorową włóczkę, kawałki skórek i zabawa na 102. Każdy miał możliwość wystąpienia przed klasą.

Superzachowanie za miesiąc listopad

Mikołajki w naszej klasie.

W tym roku byliśmy grzeczni, dlatego odwiedził nas Mikołaj. Przyniósł wszystkim uczniom piękne lampki. Potem stworzyliśmy sobie nastrój. teraz w naszych pokojach będą nam świecić kiedy już będziemy kłaść się do łóżek.

             Przed nami atrakcje z okazji Mikołajek.

MIKOŁAJKOWY NUREK DLA III B

Akademicki Klub Płetwonurków SKORPENA UWM ma zaszczyt zorganizować dla naszej klasy nurkowanie na basenie. Akcja odbędzie się 07 XII 2014r. na basenie UWM ul.Tuwima.

Dziecko musi być pod opieką osoby pełnoletniej. Koszt to jedynie wejściówka na basen w cenie promocyjnej, czyli 10 zł za 1 dziecko + 1 opiekun. 

Po określonej godzinie wyjścia (w zależności od grupy 16:45 lub 17:30) dodatkowy koszt pobytu na basenie opłacają Państwo sami.

Ze względów organizacyjnych dzieci są podzielone na dwie grupy:

 

GRUPA I

GRUPA II

15:45 wejście na basen

16:30 wejście na basen

16:00 do 16:30 zajęcia na basenie

16:45  do 17:15 zajęcia na basenie

16:45 wyjście

17:30 wyjście

 

Dodatkowo należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia płetwonurka (czyli dziecka). Na powyższym oświadczeniu jest wypełnione imię i nazwisko dziecka oraz określona grupa określająca godzinę wejścia na basen. Ci rodzice, którzy nie mieli możliwości na ostatnim klasowym zebraniu zapisania się do konkretnej grupy (jeśli to możliwe) proszę o zapisanie dziecka do grupy I. Wypełnione, podpisane oświadczenie z określoną grupą proszę przekazać dla Kajetana Kitkowskiego.

W obecnej chwili  w grupie I zapisanych mamy 6 dzieci, w grupie II 13 dzieci. Ze względów organizacyjnych kolejne zapisujące się dzieci prosimy przydzielać do grupy I, aby każdy dzieciaczek miał możliwość swobodnego nurkowania.

Pragnę również poinformować i jednocześnie serdecznie przeprosić (chodzi o rodzeństwo naszych dzieci), że w akcji będą mogły uczestniczyć tylko uczniowie naszej klasy III B, co wynika z przyczyn czysto technicznych. Nurkowanie będzie się odbywać jedynie na małym basenie oraz z powodu ograniczenia czasowego niemożliwe jest przyjęcie tak dużej ilości dzieci.

W razie pytań tel: 502 814 316 (po godzinie 18:00)

Z pozdrowieniami  Marzena Kitkowska

Pan Czarek-instruktor nurkowania razem z tatą Kajtka odwiedził nas w klasie (dn.05.12.2014r.)

Zanim dojdzie do nurkowania musimy zostać przeszkoleni. W tym celu odwiedził nas w klasie pan Czarek razem z tatą Kajtka. Odbył się szybki kurs nurkowania. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali, a następnie każdy zakładał butlę z tlenem. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można porozumiewać się pod wodą.

Po spotkaniu, każdy z niecierpliwością czekał na niedzielne nurkowanie.

Hura!!! W końcu mamy mikołajkowe nurkowanie. Sami zobaczcie.

Eliminacje klasowe do konkursu recytatorskiego klas I-III.

Do konkursu przygotowywało się dziewięć odważnych osób. Gratulujemy odwagi. Wszyscy się pięknie przygotowali. Mieliśmy trudny wybór, kto powinien reprezentować klasę. Ostatecznie zespół klasowy zdecydował, że Zosia i Kajtek zwyciężają w pierwszym etapie. Gratulujemy im i trzymamy kciuki !!!!

Konkurs recytatorski klas I-III.

W grudniu odbył się konkurs recytatorski klas I-III pod hasłem" Nocne marki". Okazuje się, że w naszej klasie rzeczywiście są "niezłe" nocne marki. Zosia zdobyła I-miejsce spośród uczniów klas III, a Kajtek zdobył II-miejsce. Gratulujemy naszym laureatom. W nagrodę otrzymali piękne poduszki ( może teraz spokojnie zasną, kiedy emocje opadły?):)

Zosia, dodatkowo, otrzymała bilet do kina. Taka to ma szczęście!!!!!!!!!!!!!!!!

Urodziny Damiana. Nasz grudniowy jubilat założył czapkę Mikołaja. Świetnie się prezentuje, prawda?...Wszyscy złożyliśmy Mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy "Sto lat..."

Ubieramy naszą klasową choinkę. Każdy chce powiesić chociaż jedną bombkę. W tym roku idzie nam sprawniej niż w latach poprzednich. Pani jest z nas dumna.

Na kółku plastycznym robimy bałwanki.

Czy Wy wiecie, że na kółku plastycznym wykorzystujemy wszystko co się tylko da. Tym razem w ruch poszły skarpety, ryż, gąbka, guziki...

Stworzyliśmy nasze Bałwankowo.

Śniegu na dworze jeszcze nie ma, ale może my sprowokujemy?.....

Wigilia w naszej klasie. Składamy sobie serdeczne życzenia, dzielimy się opłatkiem (wg. polskiej tradycji) oraz śpiewamy kolędy.Dołączyli do nas nasi aktorzy, którzy za parę chwil będą brać udział w Jasełkach.Dzięki temu mamy na naszej wigilii: Maryję, Józefa, diabła, pastuszków, żołnierza, króla Heroda. Panuje podniosły nastrój i życzliwa atmosfera.

Jasełka klas I-III przygotowane przez p. Monikę Michalik. Wystąpili uczniowie klas II i III. Gratulujemy wspaniałego występu!!!!

        Moim Uczniom, Ich Rodzicom i najbliższym

składam serdeczne życzenia z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia zdrowia, radości, rodzinnej atmosfery i chwili wytchnienia po dniach pełnych pośpiechu

                                                                                        Beata Jarzyńska