W tym roku mamy piękną złotą jesień.

Dnia 6 listopada w naszej szkole świętowaliśmy niepodległość Polski, ale troszkę inaczej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli na biało-czerwono. Każdy z nas miał możliwość napisania kartki pocztowej do najbliższych na której widniał napis "Mamy Niepodległą". Potem wrzucaliśmy je do skrzynki pocztowej, która znajdowała się na holu szkolnym ( na parterze). Organizatorką całego przedsięwzięcia była nauczycielka historii pani Daria Narbut.

Dnia 07 listopada z okazji Święta Niepodległości klasa III c razem z panią Anią Kamińską dla uczniów klas I-III przygotowała uroczysty apel. Swoim wystąpieniem przybliżyli nam historię naszego kraju.

Apel porządkowy. Nagrodzeni znaczkami. Gratulujemy!!!!!

Na długie jesienne wieczory wykonaliśmy lampiony, które stworzą nam miły nastrój podczas odrabiania lekcji.

Urodziny Marysi

Marysiu, z okazji urodzin samych słonecznych chwil, wielu przyjaciół, samych szóstek w szkole życzą Ci koleżanki, koledzy i wychowawczyni. Sto lat, sto lat......

Rozwijamy swoją wyobraźnię. Budujemy swój zamek z murami obronnymi.

 Ostatnio na zajęciach rozmawialiśmy o zamkach, które znajdują się na terenie Polski. Dowiedzieliśmy się dużo na temat życia ludzi w dawnych czasach. Wiemy czym się zajmowali. Jakie obowiązki miały kobiety, a jakie mężczyźni. Po skończonym cyklu zajęć sami wymyśliliśmy zabawę. Wykorzystując materace i różnorodny sprzęt sportowy rozpoczęliśmy budowę murów obronnych. Wszyscy zgodnie pracowali. Okazuje się, że nasza wyobraźnia nie zna granic. Sami zobaczcie.

Tworzymy herby naszych rodzin.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że ludzie znamienitych rodów miały swój herb. My też wspólnie zastanawialiśmy się co mogłoby być w herbie naszych rodzin. Każdy podążał inną drogą. Jedni skupili się przy swoim nazwisku, inni sięgnęli do upodobań rodzinnych, a jeszcze inni do jakiejś ciekawej historii rodzinnej. Każdy pomysł był ciekawy. Gratuluję!!!!!!!!!!

Na kółku plastycznym wykonujemy owoce i warzywa i układamy na talerzykach. Ale mamy frajdę. Można się pomazać...

Świętujemy urodziny Tymona

Kolejny  jubilat w naszej klasie!!! Bartku, Sto lat, sto lat...

W listopadzie swoje urodziny świętuje również kolejny Bartek. Wszystkiego najlepszego od nas wszystkich.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Awangardzie 2

Dnia 27.11.2014r. wybraliśmy się na kolejny film. Tym razem państwo , które odwiedziliśmy to była Austria. Tytuł filmu "Przyjaciel na balkonie".

Film opowiada o chłopcu z zespołem Aspergera.
Mika, główny bohater, ma trudności z nawiązywaniem znajomości z rówieśnikami. Uwielbia natomiast matematykę, zawsze mówi prawdę. Jest wyjątkowo inteligentny. Czuje się jednak samotny, ale tylko do czasu.......

Film ciekawy i warto obejrzeć.

Andrzejki w naszej klasie.

 W tym roku wróżby andrzejkowe przygotowali sami uczniowie. Były najróżnorodniejsze formy. Niektórzy ukryli karteczki z wróżbami w bułeczkach upieczonych przez mamy, inni pochowali w ciasteczkach, rogalikach, a jeszcze inni w balonach. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Nie obyło się również bez muzyki i tańców. Rodzice zadbali o to, żeby nie zabrakło napojów i pyszności. Wystarczy tylko popatrzeć. Wszyscy świetnie się bawili !!!!!