Superzachowanie za miesiąc styczeń

Tłusty czwartek w naszej klasie

 W tym roku na "tłusty czwartek" w naszej klasie też były pączki i faworki. Mateusz przyniósł nam pączki wykonane przez jego mamę. Były polane czekoladą...mniam, mniam....pychota. Olek natomiast przyniósł faworki, które z kolei wykonała jego mama. Też pyszne -"palce lizać" :). Tego dnia u nas w klasie było bardzo słodko.

"Anaruk,chłopiec z Grenlandii" Czesława Centkiewicza-wykonujemy ilustracje do lektury na zajęciach komputerowych.

Ostatnio omawialiśmy lekturę pt."Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Dowiedzieliśmy się dużo o życiu i zwyczajach Eskimosów. Poznaliśmy głównego bohatera -Anaruka. Wiemy, gdzie znajduje się Grenlandia. Czym zajmowała się ludność zamieszkująca tamte tereny. Opisywaliśmy przygody Anaruka. Dzisiaj na zajęciach komputerowych wykonywaliśmy ilustracje do lektury. Każdy z nas starał się wiernie odtworzyć różne przygody. Zobaczcie!!!

Walentynkowe serduszka to dowód naszej przyjaźni.

Mateusz właśnie zakończył zajęcia z logopedii. Na koniec otrzymał uścisk dłoni pani Justynki, dyplom i czekoladę. My też mu gratulujemy!!!

Święto kota.

Dnia 17 lutego świętowaliśmy Dzień Kota. W pomalowaniu naszych twarzy pomogły panie ze świetlicy. Na zajęcia przyszliśmy przebrani i z odpowiednim makijażem :) Potem naśladowaliśmy kocie zachowania. Niestety nie mogliśmy jednak zastosować tego, że "koty zawsze chodzą swoimi drogami". W szkole trzeba było jednak siedzieć w ławkach i pracować. Tym biednym kotkom, które mają znacznie gorzej i muszą siedzieć w schroniskach, przynieśliśmy karmę. Będzie ona dołączona do zestawów innych klas i przekazana do olsztyńskiego schroniska.

Potem, każdy z nas z dowolnych materiałów wykonywał podobiznę kota. Mógł to być również kot bajkowy. Marysia to nawet uszyła maskotkę kotka. Zobaczcie sami. Wyobraźnia nasza nie zna granic. Prawda, że są "całkiem, całkiem..."? :) Zdolniachy z nas!!!!!!!!!

Urodziny Gabrysi.Zaśpiewaliśmy Jej "Sto lat..." i złożyliśmy serdeczne życzenia.

Laurka dla naszej pani.

Ostatnio w naszej klasie na lekcji języka angielskiego miała z nami zajęcia (zastępstwo) pani Iwonka d Aystetten. Bardzo ładnie pracowaliśmy i byliśmy zdyscyplinowani. Na koniec nas pochwaliła, a na tablicy dla naszej pani napisała sympatyczny liścik o nas. Byliśmy z siebie dumni. Kiedy na zajęcia przyszła nasza wychowawczyni p. Beata z wielkim skupieniu czekaliśmy na moment kiedy przeczyta informację z tablicy.

Widzieliśmy jaka była szczęśliwa. Z uśmiechem na ustach pogratulowała. Wszystkim ponownie zrobiło się miło.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Awangarda 2

Tym razem byliśmy na filmie pt. "Pan Patyk". Tym razem był to film norweski. Mały chłopiec wraz z rodzicami i bratem przeprowadza się na wieś.Początki były trudne, ponieważ dom był w fatalnym stanie i wymagał wielu napraw. w tym domu poznaje niezwykłego przyjaciela-Patyczaka. Patyczak jest gałązką z drewna. Reszty nie zdradzimy, obejrzyjcie sami. Nam  film się bardzo podobał.

Spotkanie z panem policjantem