W październiku już koniec wakacyjnych wspomnień. Teraz już nauka, nauka i nauka. Czasami jest czas na zabawę.

            Urodziny Kacpra świętowaliśmy razem z nim.Jesienne drzewa w naszym wykonaniu. Wykorzystywaliśmy do tego klej wikol, bibułę gładką, pastele olejne i naszą wyobraźnię. Prawda, że piękne?...

Można je teraz oprawić w antyramy i powiesić w swoim pokoju.

W dalszym ciągu bierzemy czynny udział w akcji PCK "Gorączka złota". Tym razem wspomogła nas Maja.

Tym razem  na kółku plastycznym robimy "Jesienne zbiory owoców". Prace wykonujemy kredkami Bambino i ołówkowymi na papierze ściernym. Potem to wszystko należało spryskać lakierem do włosów, żeby utrwalić kolor. Świetna zabawa, a i efekt niczego sobie. Pani nam pogratulowała. 

W tych koszulkach będziemy robić sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe. Właśnie czekamy, zaraz ktoś po nas przyjdzie. Ale się pan fotograf zdziwi....

Urodziny Oliwki świętowaliśmy uroczyście i kolorowo. Życzyliśmy Jej wielu radosnych takich chwil. Zaśpiewaliśmy także "Sto lat...."

Apel porządkowy. podsumowanie zachowania za miesiąc wrzesień. Wystąpiło na apelu sporo uczniów i otrzymało znaczek za superzachowanie. Gratulujemy. Powodzenia!!!!!!!!!

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Awangardzie 2

W tym roku szkolnym będziemy uczestniczyć  w nowej edycji  projektu Filmoteka szkolna. W tym programie będziemy mieli możliwość obejrzenia filmy, które były wystawiane na festiwalach dziecięcych i młodzieżowych i których nie było wcześniej wystawianych w kinach.

Regularne projekcje edukacyjne będą odbywać się raz w miesiącu.

Cykl naszych filmów to: filmowe podróże. Będziemy oglądać filmy z różnych krajów. Wcześniej poznamy krótką historię danego państwa.


Pierwszym krajem , który odwiedziliśmy była Holandia. Tytuł filmu

"Alfie, mały wilkołak".


Wiecie, że z liści też można zrobić piękne jesienne bukiety? My to potrafimy.

Ostatnio na zajęciach przerabialiśmy lekturę A. Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Byliśmy zachwyceni przygodami naszych rówieśników. Dopiero na koniec obejrzeliśmy film. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że najpierw trzeba przeczytać książkę, a dopiero oglądać film. Książka zawiera dużo więcej wydarzeń. Zachęcamy wszystkich do czytania książek!!!!!!

Pani Justynka na zajęcia przyprowadziła nam Bratka. Dzięki niemu nasze młodsze koleżanki i koledzy z klas pierwszych i drugich będą poznawać różne opowiadania. My będziemy im czytać razem z Bratkiem.

Wiemy doskonale, że powinniśmy się zdrowo odżywiać. Dużo witamin można znaleźć w warzywach i owocach. Dzisiaj na zajęciach robimy surówki. Każdy według własnego smaku i uznania. Pychotka!!!!!!!!!!!Dowcip Mateusza "Proszę pani, ja mam wszystkie dziewczyny na oku" :)

Podczas zajęć rozmawialiśmy także w jaki sposób można przechowywać warzywa i owoce podczas zimy. Niektórzy z nas przynieśli z domu wykonane przez rodziców, babcie , ciocie...dżemy, powidła. Nie obyło się oczywiście bez degustacji.

Żeby lepiej zapamiętać odpaliliśmy dynię. Wiedza weszła do naszych główek błyskawicznie :)

Potem każdy z nas ją pięknie namalował. Niektórzy uruchomili swoją wyobraźnię i dorysowywali różne elementy. Sami zobaczcie...

W przeddzień Święta Zmarłych wybraliśmy się na cmentarz. Sprzątaliśmy groby, które już być może nie ma kto odwiedzić. Potem zapaliliśmy symboliczny znicz- symbol pamięci.